Webdesign

O přesném vymezení pojmu webdesign občas vedou tvůrci webů mezi sebou „učené spory”, ale nejčastěji používaným českým ekvivalentem je „tvorba webu”.

Webdesign je komplexní činnost. Webdesigner musí od počátku do konce tvorby stránek myslet na „tisíc a jednu maličkost”, které dohromady vytvoří funkční celek, musí vidět věci ve vzájemných souvislostech.

Jedná se tedy nejen o vytvoření grafického designu stránek, ale i o řadu dalších a mnohdy mnohem podstatnějších činností, které – hledáte-li skutečnou kvalitu – nesmějí být opomíjeny a podceňovány.

Co vše je tedy obsahem pojmu webdesign a jaké vlastnosti charakterizují moderní web?

 • Dobrá použitelnost

  aby se uživateli s webem příjemně pracovalo

 • Přístupnost

  aby se k obsahu stránek dostali všichni potenciální čtenáři - zákazníci, ale i roboti vyhledávačů

 • Optimalizace pro vyhledávače

  aby Váš web byl k nalezení, k čemuž jsou kromě jiného třeba také

 • Vhodně napsané texty

  abyste zákazníka přesvědčili, že si má mezi množstvím nabídek vybrat právě tu Vaši

Webdesign je „řemeslo” jako každé jiné, má svá pravidla, ověřené a vyzkoušené postupy. Proto se vyplatí svěřit vytvoření stránek zkušeným profesionálům, kteří nic nezanedbají.

5 kroků k novému webu

Lidé se mne často ptají, jak bude tvorba jejich stránek probíhat. Pro lepší představu proto uvádím zjednodušený popis obvyklých kroků na cestě k novému webu. Pro zvídavé přidám i pár informací, které nemusíte nutně vědět, ale možná Vás přesto zaujmou.

 1. Krok 1 - sestavení zadání, návrh struktury webu
 2. Krok 2 - vytvoření grafického návrhu
 3. Krok 3 - zpracování grafického návrhu do HTML
 4. Krok 4 - tvorba a ladění stránek
 5. Krok 5 - umístění stránek na internet

Jak dlouho to bude trvat?

Rychlost vytvoření webu je závislá na náročnosti Vašich požadavků, na aktuální vytíženosti grafika i na tom, jaké byly dodány podkladové informace. U středně velkého webu bývá obvyklá doba pro kompletní zpracování cca 4 týdny, u náročnějších projektů se tato doba prodlouží úměrně rozsahu.

Kolik Vás to bude stát?

Cena za vytvoření webu je dána požadavky konkrétního projektu (rozsah, náročnost). Pokud máte zájem o cenovou kalkulaci, kontaktujte mě.


Nejnovější reference